Світ очима дітей України

     Французькі  глядачі, напевне,вперше мають можливість з такою виставкою дитячої творчості, що прибула до Парижа з України – країни, що перетворилась на легенду після   після стрімкої  і блискавичної перемоги Помаранчевої революції, яка нещодавно вразила весь світ.

     Експозиція  ’’ Світ очима дітей ’’ складається  з різноманітних творів живопису,   графіки, художнього текстилю, писанок, що їх виготовили талановиті руки і ніжні  душі вихованців Художньої студії, яка працює при Національній спілці художників  України в Києві – столиці славної України.

Свіжий вітер змін у нашій країні, що роздмухував ще сильніше вогники дитячої фантазії, переносить нас у казкові і разом реальні світи, які, незважаючи на дитячу наївність, на певну умовність, близькі і зрозумілі глядачам різного віку і будь-якої  національності.

На виставці можна з насолодою споглядати ліричні міські пейзажі з пізнаваною оригіналь-ною архітектурою старовинних церков і храмів Києва; сміливі, влучні за характеристикою  портрети; зворушливі, добродійні образи Божої Матері янголів-охоронців; унікальні персо-нажі традиційної народної картини – Козаки-Мамаї; сюжети, народжені Помаранчевою революцією, яка  не залишила байдужими і дітей, - все це створює в експозиції яскраве  видовище, що примушує глядача в особливий світ національної історії, культури,сучасного  різнобарвного життя українців.

Юні художники сміливо змішують і кладуть фарби, використовують великоформатні    аркуші паперу, будуючи оригінальні  композиції, влучно і виразно створюють інтенсивні ко-лірні поєднання задля того,щоб відтворити красу природи України з її мальовничими селами і стародавніми містами, створеними сильним, гордим, працелюбним народом.     Щирість і сердечність, якими пронизані дитячі роботи, надають їм особливої привабливості, чого часом  бракує  роботам  дорослих  митців.  Дітям  властиво  олюднювати,  наділяти емоціями весь оточуючий  світ, найбуденніші речі і поді. В кожному  їх творі – відчуття дитячої душевної  чистоти, безпосередності  сприйняття  і відтворення. Кожна дитина бачить світ  по-своєму, і він  викликає в ній особливий  настрій, особливі  переживання, радість  першовідкриття. Зберегти   цю радість  як природний прояв  дитячих емоцій вважають за необхідне  художники-педагоги Студії на чолі  з чудовим керівником – блискучим  майстром  акварелі Миколою Грохом.

В пед. колективі – чудові педагоги, які щедро розкривають перед дітьми свій талант і майстерність,намагаючись передати їм свій життєвий і творчий досвід. Це відомі київські  художники – Наталя Борисенко і Наталя Захарченко, які супроводять і представляють виставку у Франції. З ними їх обдаровані доньки – Ксенія Білик і Олександра Бакушина – кращі учениці студії,які дебютують своїми персональними виставками із досить складними цікавими роботами. Техніка батіка не завжди підвладна навіть досвідченим майстрам, але    14-річна Ксенія опанувала її, що продемонструвала у монументально-декоративній просто-рові композиції ’’ Чотири стихії ’’.  Розпис  на 3-метрових полотнищах вражає стихійною  експресією, енергією ритмів, сміливою  інтенсивністю кольорів на ніжному тлі. Колажі  та графічні аркуші 12-річної Олександри дивують технічною винахідливістю, композиційною завершеністю, колористичною злагодженістю.  

Маючи відмінність і в темпераменті, і в особистих інтонаціях, і в манері та стилістиці,  всі численні учні Студії генетично несуть у своїй творчості об’єднуюче всіх начало – глибоку  духовність і безмежну любов до своєї Вітчизни як наступники кращих традицій національної культури України.

                                                                                  Зоя Чегусова.

                                                                               Президент Української

                                                                         Секції Міжнародної  асоціації

                                                                         арт-критиків  АІСА,

                                                                   лауреат  Шевченківської  премії,

                                                                        доктор  мистецтвознавства.

Заслужений діяч  мистецтв України.

 

2002р.